Artı 5

İMPLANT BAŞLIĞI NASIL TAKILIR?

İMPLANT BAŞLIĞI NASIL TAKILIR?

Bu yazımızda sizlere implant başlığı nasıl takıldığı hakkında bilgiler vereceğiz.

İmplant başlığı takma işlemine ilk olarak kilink ortamında anestezi verilerek başlanır. Anastezi işleminin ardından cerrahi operasyon ile çene kemiğine, doktorun rehber alabileceği küçük bir delik açılır.

Doktorun rehber edindiği küçük delik yavaş yavaş genişletilir.

İmplantın boyutuna yani ebadına uygun bir şekilde olana kadar delik büyütülür.

Rehber deliğin birden açılıp büyütülmemesinin sebebi çene kemiğinde oluşabilecek ani ve sarsıcı baskıların önüne geçmektir. Rehber delik, implant boyutuna ulaştığında implant vidasının yerleştirilmesi amacıyla implant parçası yerleştirilir. Vidanın yerleştirilmesinin ardından koruyucu kapak dediğimiz bir malzeme ile vida takılır.

Açılmış olan diş eti dikiş ile kapatılarak bekleme sürecine geçilir. Bu bekleme süreci hastadan hastaya değişmekte olup birkaç ay beklenir. Bu beklemenin ardından koruyucu vida çıkartılır ve yapay geçici bir kron takılır.

Diş etinin iyileşme sürecinin ardından ise geçici kron çıkartılarak daimi kron takıllır ve böylelikle tedavi bitmiştir. Daha önce yazmış olduğumuz DİŞ İMLANT TEDAVİSİ isimli yazımızda tedavi aşamasına ve sonrası hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirisini.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ