Artı 5

Güven Masası İçin 3000 Kadın Polis Alınacak

Güven Masası İçin 3000 Kadın Polis Alınacak

Geçen günlerde İçişleri Bakanı sayın Süleyman SOYLU güven masası uygulamasının hayata geçirileceğini duyurmuştu. Bizde geçenlerde bir kaç karakolda güven masası bölümünün hizmete sunulduğunu gördük.

Güven masasının amacı insanlara daha hızlı şekilde yardımcı olabilmek. Vatandaş Polis Merkezine girdiğinde güven masasına başvurarak her hangi bir konuda yardım isteyebilecek. Güven masasında görevli polis memurları vatandaşı en doğru yere yönlendirerek mağduriyet yaşamadan işlemlerini yapmasını sağlayacak. İlk başta güven masasına 2500 Kadın Polis alınacağı duyurulmuştu fakat Polis Akademisi Başkanlığı sayıyı 3000 olarak duyurdu.

Peki 24.Pomem’e Kimler başvuru yapabilecek?

Toplamda 3000 kadın polis alınacak olan 24.Pomem’e 2500 Lisans 500 önlisans kadın polis alınacak. Tam şartları ilerleyen günlerde Polis Akademisi resmi sitesinde yayınlacak olan 24.pomem için Lisans mezunlarından muhtemelen kppsden 60,00 puan alma şartı getirelecektir. Önlisans mezunları içinse bu puan 70,00 olabilir.

Resmi alım ilanının yakında Polis Akademisi sayfasında yayınlanmasını bekliyoruz. Detayları bilgileri arti5.com olarak sitemizde yayınlayacağız.

Polis olmak isteyenlere şimdiden iyi çalışmalar dileyerek yavaştan parkur çalışmalarına başlamalarını tavsiye ediyoruz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ