Artı 5

Dokunmatik Cep Telefonunu Fare(mouse) Ve Klavye Olarak Kullanmak

Dokunmatik Cep Telefonunu Fare(mouse) Ve Klavye Olarak Kullanmak

Dokunmatik cep telefonu ile bilgisayarı kontrol edebilmek mümkün. Bunun için bir çok uygulama ve yöntemler bulunmakta. Biz bunlardan bir tanesinden bahsedeceğiz ve kolayca bilgisayarınıza nasıl bağlanırsınız sizlere bunu anlatacağız. Uygulama ile doğrudan başlat menüsünü açmak, ses ayarlarını kontrol etmek, telefonu mikrofon olarak kullanmak da oldukça basit. Bilgisayarınızın faresi yada klavyesi bozulduğunda geçiçi olarak işinizi de bu şekilde halledebilirsiniz. Bunun için remote control uygulamalarından olan intel remote keyboard host app uygulamasını bilgisayarımıza ve yine intelin google playdan ve app storedan rahatlıkla indirebileceğiniz intel remote keyboard uygulamasını indirmek gerekli. Bilgisayarınıza göre olan intel remote keyboard uygulamasını;

https://downloadcenter.intel.com/download/24967/Intel-Remote-Keyboard-Host-App

bu bağlantıyı açtıktan sonra 32 yada 64 bitlik versiyonunu indirebilirsiniz.

Uygulamayı bilgisayar yükledikten sonra yapılması gereken bir diğer işte telefonla bağlantı kurmak için app store yada google playden intel remote keayboard uygulamasın indirmek. Bilgisayar ekranın telefondan kontrol etmek için uygulamayı yükledikten sonra çalıştırıp karekod ile telefondan bilgisayarınızın ekranınızı okutmanız yeterli olacaktır. Uygulamayı açtığımız anda bağlanılabilecek aygıtlar ekranda belirmekte ve bağlana bastığımızda bilgisayar ekranında kare kod çıkmakta. Yapmamız gereken karekodu okutmak. Sonraki bağlantılarda karekod okutmaya gerek kalmaksızın otomatik olarak bağlantı sağlanacaktır. Bundan sonra uygulamayı açıp aygıtı seçtiğimizde otomatikman telefonun ekranı mause olacaktır. Ayrıca klavye, ses tuşları, mikrofon ve müzik ayarlarınıda kontrol edebilmek mümkün. Programın çalışıp çalışmadığı Artı 5 tarafından test edilmiştir.

Artık yatağınızda uzandığınız yerden telefonunuzla hem güzel vakit geçirebilirsiniz hemde bilgisayarınızı kontrol edebilirsiniz.

Artı 5

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ