Artı 5

DİŞ HEKİMLİĞİNDE DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

DİŞ HEKİMLİĞİNDE DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ
  • Sağlık
  • 29 Temmuz 2019
  • 139 KEZ OKUNDU

Estetik gülüş isteyenlere sunulan yöntemlerden birisi de diş beyazlatmadır. Diş beyazlatma, diş hekimliğinde iki yöntem ile gerçekleştirilmektedir.

Bahsetmek istediğim ilk beyazlatma yöntemi, hekimin hastasına klinikte sunduğu ‘ofis tipi diş beyazlatma’ yöntemidir. Bu beyazlatma, klinikte hekimin hastasının diş etlerine dokunmadan özel bir solüsyon uygulayarak dişin 1 saat veya daha kısa bir süre üçünde beyazlamasını sağlamaktadır. Bazı hastalara birden fazla seans gerek görülebilinmektedir.  Bu beyazlatma yöntemi uygulandıktan sonra  hastanın dişleri birkaç ton birden beyazlayabilmektedir. Diş beyazlatma yöntemi ile beraber özel tekniklerle dişin üzerindeki lekelenmelerde önlenebilir. Diş temizleme ile, diş beyazlatma yöntemi ise dişin üzerindeki lekelenmeleri önler bu iki yöntemi birbirine karıştırmamak gerekir.

Diş beyazlatma yöntemi ile beraber, kişinin genetik veya seneler boyunca sahip oldukları sarımtıraklıklarda yok edilebilir.

Diş beyazlatma yönteminin ikinci yöntemi ise ‘ev tipi’ diş beyazlatmadır. Ev tipi diş beyazlatma ile ofis tipi diş beyazlatma arasında aslında pek de fark yoktur. Yer alan fark sadece zaman, süre farkıdır. Bu fark ile beraber beyazlatma yönteminin hangisi olacağını seçmek hastaya bağlıdır. Ev tipi beyazlatma yönteminde, özel olarak plak hazırlanır. Hekim hastasına nasıl kullanacağı hakkında detaylı olarak bilgi vermelidir. Sadece 3-4 saatte hazırlanan plaklar birkaç gün kullanıldıktan sonra sonuç vermektedir.

Dişlerimize kesinlikle yabancı maddeler uygulamamalıyız. Hekimimizin önerileri dışında hiçbir yöntem kullanılmamalıdır.

 

DPT. Esma Z.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ