Artı 5

7-10 Yaş Arası Çocukları İçin Kitap Önerileri

7-10 Yaş Arası Çocukları İçin Kitap Önerileri

Kitaplar gelişmekte olan bir birey için olmazsa olmaz unsurlardan biridir. Daha okumayı yeni yeni öğrenmiş 7-8 yaşındaki bir çocuk için harfleri öğrenmek ne kadar önemliyse nitelikli kitap seçimide bir o kadar önemlidir. Elbetteki buradaki en büyük iş aile fertlerine düşüyor “unutmamalıyız ki kitap seçiminde bilinçli davranmak bir çoçuğa kitap okuma sevgisini aşılamak ona verilecek en büyük hediyedir” bu yüzden biz bu yazımızda 7-10 yaş arası çocukların okuması gereken, eğlendiren, eğlendirirken öğreten 5 kitabı sizler için bir araya topladık…

 

1 – Ağaç Alfabesi


Bu kitapta 28 ağaç alfabetik sıraya göre tanıtılıyor. Ğ hariç her harf bir ağaca isim oluyor bu sayede çocuklar ağaçları birde kitaplardan öğreniyor Sizde cocuğunuzu doğa sevgisiyle büyütmek istiyorsanız bu kitap tam da size göre.

 

2 – Alice Harikalar Diyarında


Kitap kahramanımız Alice’nin sürekli büyüyen ve küçülen biri olmadığını bilmeyen yoktur kitap kahramanımız hayatta geçirdiği olaylara göre şekilleniyor bazen büyük bazen küçük oluyor kendini bulma çabasını görmemek elde değil. “Tıpki bir çocuk gibi” işte bu yüzden bu kitap çocuk gelişimi için önemli bir yere sahiptir .

 

3 – Söğüt Vadisi Saklambaç


Söğüt vadisinin kahramanı Riley kardeşiyle hiç anlaşamayan bir çocuktu (tıpkı bazı çocuklar gibi) taki kardeşi saklanbaç oynarken kaybolana kadar. Bu olaydan sonra Riley kardeşinin değerini anlamış büyük bir ders çıkarmıştır sizde bu durumdan muzdaripseniz cocuğunuza sert uyarılar yapmaktansa bu kitabı okutun derim…

 

4 – Momo

Michael Ende’nin yazdığı 30‘dan fazla dile çevrilen bu kitap çocuğunuzun hayal dünyasını geliştirmekte önemli bir rol oynar Şüphesizki yeri ve zamanı belli olmayan hayal dünyasında yaşayan küçük kızın hikayesi büyükten küçüğe herkesin dikkatini çekecek yaratıcılığını geliştirecektir.

 

5 – Güliver’in Gezileri

Bu hikayenin kahramanı doktor Gülliver hayatını sessiz sakin yaşamak isteyen bir karakterdir ancak durumlar hiçte sandıği gibi olmamıştır gemilerde doktorluk yaparak yaşamını sürdürür bir gün fırtınaya kapılan bir geminin batmasıyla minik insanların olduğu bir yerde bulur kendini esir alındığı bu şehirden zar zor kurtulur daha sonra ise devler ülkesine rastlar yolu “ Gülliver’in bu seyahati sıradışı gibi görünsede gerçeklik duygusunu kaybetmemiştir o yüzden 7-10 yaş grubu çocukların okumasını tavsiye ederim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ