Artı 5

24.Dönem Başvuru Şartları ve Tarihleri

24.Dönem Başvuru Şartları ve Tarihleri

24.Dönem POMEM alımı ilanı Polis Akademisi resmi sitesinde yayınlandı. 3000 Kadın Polis memuru alınacak olup belirlenen şartları sağlayan adaylar başvuru yapabilecekler. Alımların 2500’ü lisans 500’ü ise önlisans mezunları arasından olacaktır.

24.Pomem Alımları başvuru süreci nasıl olacak?

Öncelikle Polis Akademisi internet sitesi üzerinden 08-22 Nisan tarihleri arasında e-devlet şifresi ile giriş yapılarak ön başvurular yapılacaktır.

Ön başvurular sonrasında alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecektir.

24.Dönem POMEM başvuru şartları nelerdir?

  • Lisans Mezunları için 2017 yada 2018 Kpss lisans puanı p3 puan türünden 60,00 ve üzeri puan almış olmak.(Buraya dikkat – 2017 yada 2018 puanlarından herhangi biriyle başvuru yapılabilir, yüksek puanla başvurmak avantaj sağlamaktadır.)
  • Önlisans mezunları için 2018 yılında yapılmış olan kpss önlisans p93 puan türünden 70,00 ve üzeri puan almış olmak.
  • Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00), 2018 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (56,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak, (Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır.)
  • 01 Ocak 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak.(Yaş düzeltmeleri yapanlar için düzeltmeden önceki yaş dikkate alınacaktır.)
  • 162 cm’den kısa boylu olmamak ve vücut kitle indeksi 18(dahil) ile 27(dahil) arasında olmak.
  • Şuan için en fazla dikkate alınması gereken konular bunlardır. Bunun dışındakiler tüm sınavlarda olduğu gibi başvuru ücreti yatırmak herhangi bir hukuki problemi olmamak gibi şeyler. Sağlık şartları Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık yönetmeliğine göre belirlenmektedir.

  • UYARI: EMNİYET TEŞKİLATI PERSONELİNDEN ŞEHİT VEYA VAZİFE MALULÜ OLANLARIN, EŞ VEYA ÇOCUKLARI SINAV ÜCRETİ YATIRMAYACAKTIR

Tüm detaylara Polis Akademisi Başkanlığı resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Polis Akademisi Başkanlığı

Tüm adaylara başarılar diliyoruz. Polis olmakla alakalı sorularınızı
https://www.facebook.com/pomemhakkindabilgi/

Facebook sayfasından bizlere iletebilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ