Artı 5

2020 YKS KONULARI NE OLACAK? YKS SINAVININ KONULARI NELER ? KALAN SÜREYİ NASIL DEĞERLENDİRMELİ ?

2020 YKS KONULARI NE OLACAK? YKS SINAVININ KONULARI NELER ? KALAN SÜREYİ NASIL DEĞERLENDİRMELİ ?
  • Güncel
  • 01 Nisan 2020
  • 35 KEZ OKUNDU

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs
salgını ile birlikte bir çok şey değiştiği gibi YKS sınavının takvimi de değişti. TYT, AYT ve YDT olmak üzere 3 oturumdan oluşan ve milyonlarca öğrencinin hayatını etkileyecek bu sınavın tarihi ve konuları değişince tüm öğrencilerin gözleri Milli Eğitim Bakanlığına çevrildi.

(Yks sınavı ne zaman olucak? Hangi konular çıkacak? Bu süreç içersinde ne yapmalı? Ne yapmamalı? )

 

2020 YKS NE ZAMAN YAPILACAK

YÖK başkanı Yekta Saraç Üniversite sınavının ertelendiğini duyurmasının ardından milyonlarca öğrenci için sınav tarihinin büyük bir merak söz konusu oldu. Bunun üzerine ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı: “2020-YKS 25-26 Temmuz tarihlerinde uygulanacaktır. TYT 25 Temmuz, AYT ve YDT 26 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Adaylarımız rahat olsun. Oluşabilecek her duruma karşı, tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. YKS tarihlerinin ertelenmesiyle değişen, güncel sınav takvimimizi adaylarımızla ve kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

YKS SINAVININ KONULARI NELER

Sınav tarihinin ertelenmesinin ardından gözler okulların kapanması ile birlikte yarıda kalan eğitimin sonucunda YKS konularının neyi kapsayacağına çevrildi. Bu konuya ilişkin açıklama da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. Bakan Ziya Selçuk sınav konularının 9, 10, 11. sınıf müfredatı ile 12. sınıf birinci dönem konularını kapsayacağını bildirdi.

KALAN SÜREYİ NASIL DEĞERLENDİRMELİ?

Sınav tarihinin ertelenmesi ve konuların azaltılması bir çok soruyu beraberinde getirdi. Peki geri kalan süreçte ne yapmalı? Ne yapmamalı?

* Alışmış olduğunuz ders çalışma programınız var ise o programın üzerinden ilerlemeli kalan zamanı bir rahatlama olarak görmek yerine avantaja çevirmelisiniz.
* Konular üzerine henüz belirgin bir açıklama olmadığına göre banko sayabileceğiniz konular üzerine yoğunlaşmalı bu konular üzerinden akbaba yönelik sorular çözmelisiniz
* Deneme sınavlarını arttırmalı. Konuları sadece konu anlatım ile geçmemeli , konu anlatım + test şeklinde devam etmelisiniz
* Eğer yok ise en zorlandığınız dersten bir ders kanalı takip edebilir uzaktan eğitimi bir de bu kanallar aracılığı ile destekleyebilirsiniz
* Kalan günleri aylık haftalık olarak ayırmalı konuların sıkışmaması için belli bir sistem dahilinde ilerlemelisiniz
* Kendinize tutarlı bir hedef koymalı ve bu hedef doğrultusunda ilerlemelisiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ